531 613 226 kontakt@kpvl.pl
Polisolokaty

Doświadczenie i indywidualne podejście

Dzięki doświadczeniu zdobytym przez lata działalności oraz na setkach przeprowadzonych spraw, Kancelaria Prawna Veteris Lex podchodzi do każdej ze spraw indywidualnie i w taki też sam sposób potrafi każdą ze spraw skutecznie poprowadzić do końca.

Nasi radcowie prawni i adwokaci od wielu lat zawodowo zajmują się prowadzeniem spraw dotyczących polisolokat i związanych z nimi opłat likwidacyjnych. Dzięki zespołowi specjalistów Kancelaria jest w stanie ocenić możliwości prawne związane z danym produktem i wybrać optymalną drogę postępowania. Prowadzimy sprawy naszych Klientów od etapu pozyskania niezbędnej dokumentacji aż do odzyskania należnych środków.

Obecnie prowadzone przez nas sprawy dotyczą ubezpieczycieli:

   • Generali
   • Axa
   • Aegon
   • Nationale-Nederlanden(ING)
   • Skandia (Vienna Life)
   • Compensa
   • Europa
   • Open Life
   • PKO BP (Nordea)
   • Allianz

Polisolokaty

Polisolokata jest produktem finansowym powstałym w wyniku połączenia dwóch innych produktów – lokaty oszczędnościowej i ubezpieczenia na życie. Konsekwencją owego połączenia jest niezwykle skomplikowana budowa polisolokaty, która niesie za sobą znaczące trudności w samym zrozumieniu przez konsumenta sposobu jej funkcjonowania. Niemniej jednak swego czasu polisolokaty stanowiły jedne z najpopularniejszych produktów oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe oraz ich pośredników.

Czas pokazał, że polisolokaty przyniosły ich posiadaczom więcej problemów niż korzyści, a rozwiązanie umowy wiąże się z koniecznością poniesienia horrendalnie wysokich opłat likwidacyjnych oraz innych kosztów o tym charakterze.

Opłaty za likwidację polisolokaty

Nie każdy ma świadomość, że osoba występująca z tego typu plisolokaty, narażona będzie na naliczenie opłaty za likwidację takiej polisy. Bardzo często zabiera się klientom ponad połowę tych pieniędzy zgromadzonych na polisie. Jakież jest kolejne zdziwienie dla Polaków, gdyż bardzo często dopiero przy rozwiązywaniu polisy dowiadywali się o istnieniu takich opłat. Naszym zdaniem te opłaty są znacznie zawyżone, co skutecznie potrafimy udowodnić, w również na ścieżce postępowania sądowego.

Prawnicy Towarzystw jednak nie próżnują. Potrafią tak dopasować ogólne warunki ubezpieczenia, aby kancelarie, czy też osoby bez większego doświadczenia w tematyce polisolokat, mogą sobie nie poradzić z podważeniem zapisów lub opłat tak zabezpieczonej polisy. Najczęściej stosowaną metodą jest zmienianie nazewnictwa oraz typów opłat. Tylko osoby kompleksowo znające problem polisolokat mogą gwarantować w pełni profesjonalne poprowadzenie Państwa sprawy.

KONTAKT ONLINE

Kancelaria Prawna Veteris Lex

Skontaktuj się z nami telefonicznie 531 613 226 lub online
Zadzwoń do nas lub wyślij formularz kontaktowy. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin.